1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lesya692 [45]
3 years ago
13

mark earned $8 per hour plus and additional $50 in tips waiting tables on saturday. He earned $165 in all.

Mathematics
1 answer:
fomenos3 years ago
3 0

Answer:

242+165=$407 because $8 per hour = $192 in 24 hours

You might be interested in
Find the value of the power.
marin [14]
The value of of the power is 5, because it is 3^5.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
5 x 20 x a³ = 72900 what does a equal
Basile [38]

Answer:

9

Step-by-step explanation:

a^3=72900/100

a=(729)^1/3

a=9

3 0
3 years ago
Write one of the function's zeros. g(x)=2(x−3)Exponent 2 -8
Anit [1.1K]

2x^2-12x+18 this is the answer from my friend

7 0
3 years ago
Please help me on this one! this is timed
e-lub [12.9K]
42 brotha you gotta cut down the data set until you reach the median
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A rectangles tabletop has a length of 4 3/4 feet and a area of 11 7/8 square feet what is the width of the tabletop
Natalija [7]
Area is length times width. Therefore, width is area divided by length. Convert 11 7/8 to the improper fraction 95/8 and convert 4 3/4 to 19/4. Then, you can fine 95/8 divided by 19/4 by flipping the second fraction and multiplying so that you have 95/8 times 4/19. 4 times 95 is 380 and 8 times 19 is 152. Therefore, the answer is 380/152. This is equivalent to 5/2 or 2.5. 
3 0
3 years ago
Other questions:
  • What what should you use to measure a desk top
    6·1 answer
  • 37,015 in word form please
    11·2 answers
  • in a class, 60% of the students are girls. there are 19 girls in the class. how many students are there? how many boys are there
    9·1 answer
  • Factor the expression completely.<br><br> 7x - x2
    6·1 answer
  • What is the slope of the line y = 3?
    6·1 answer
  • Jackson School's spelling bee started at
    11·1 answer
  • 4x + 112° Find x. <br> 9x + 72°
    5·1 answer
  • Find the upper 20%of the weight?
    7·1 answer
  • A 3-pack of felt-tip pens cost $0.51. What is the unit price
    5·2 answers
  • At a sand and gravel plant, sand is falling off a conveyor and onto a conical pile at a rate of 2 cubic feet per minute. The dia
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!