Answer:
No solution
Explanation:
-4+19-7f = -15-7
cancel terms on both sides ( add 7f on both sides)
Calculate the sum
-4+19= -15
-4+19=15
15 = -15
The statement 15 = -15 is false so there is no solution :)
Answer:
Step-by-step explanation:
Definition of supplementary
Answer:
IM DUM
Step-by-step explanation:
Answer:
$243.92 for 8 is cheaper
Step-by-step explanation:
To find the unit price for the 6 shirts you would do 188.94 divided by 6.
To find the unit price for the 8 shirts you would do 243.92 divided by 8
for 6 shirts it's: $31.49/shirt
for 8 shirts it's: $30.49/shirt
Pineapples probably make me a second