1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
andrezito [222]
2 years ago
11

A manufacturer has 6,305 yards of material to make

Mathematics
2 answers:
docker41 [41]2 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

Sladkaya [172]2 years ago
5 0

Answer: D

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The value of the 9 in 901,532 is how many times the value of the 9 in 157,900?<br><br> NEED HELP!!!
tresset_1 [31]

Answer:

the answer for this question is 1000times.

Step-by-step explanation:

the value for 9 in 157,900 is nine hundred(900).and the value of 9 in 901,532 is nine hundred thousand(900000).

900×1000= 900,000.

7 0
2 years ago
Rationalize the denominator and simplify.<br> 6<br> 15 - 3
Rzqust [24]

Answer:

a)6 =  \frac{6}{1} = 6  \:  \:  \: b)15 - 3 =  \frac{15}{3} = 5

5 0
2 years ago
Terry practices the same amount of time each day for his soccer tryouts. In 4 days, he has practiced for 360 minutes. Let x repr
n200080 [17]

Answer:

90

Step-by-step explanation:

390 ( 40; 6 )

7 0
2 years ago
-3√45+3√20<br>SHOW HOW YOU GOT YOUR ANSWER​
Juli2301 [7.4K]

-3√45 + 3√20 = -3√(9 · 5) + 3√(4 · 5) =

= -3√(3² · 5) + 3√(2² · 5) =

= -3 · 3√5 + 3 · 2√5 =

= -9√5 + 6√5 = -3√5 ← the end

4 0
2 years ago
What is 3 3/10 + 2 1/10
Sergeu [11.5K]
The answer is
27/5 = 5 2/5 = 5.4
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Help me please
    14·1 answer
  • Find the length of segment DE.
    13·1 answer
  • Please help ​What is the equation of a line with a slope of ​ ​ −4 ​ ​ and a point ​ (−2, 5) ​ on the line?
    7·2 answers
  • Help me please this is due tommorow
    6·1 answer
  • 5. Four bottles of Powerade cost $3.88. Find
    10·1 answer
  • -2x + y=5 and -5x + y = -4 cooridbnates of the solution to this system of equation
    9·1 answer
  • A package of 3 pairs of insulated gloves costs $23.97. What is the unit price of the pairs of gloves? ​
    11·2 answers
  • Please help me. <br> I need help with this question.
    9·1 answer
  • Please help!! I am confused.
    14·2 answers
  • Can you solve for x: (x(5x-2) =0
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!