Answer: Light bulbs.
Step-by-step explanation:
Paint Brushes: 29.82 ÷ 14 = $2.13 per brush.
Drywall Screws : 31.84 ÷ 16 = $1.99 per anchor screw.
Light Bulbs: 27.15 ÷ 12 = $2.26 per light bulb.
Sandpaper: 36.54 ÷ 18 = $2.06 per piece of sandpaper.
Answer:
Step-by-step explanation:
y - 4 = -5(x + 1)
y - 4 = -5x - 5
y = -5x - 1
Answer:
300,000
Step-by-step explanation:
423 x 764 = 323,172