1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MariettaO [177]
2 years ago
7

Sherry rents a vacation home for her family. The table below shows the

Mathematics
1 answer:
pochemuha2 years ago
3 0

Answer:hejejsjs

Step-by-step explanation:heenjsjd

You might be interested in
What is 4 3/5 minus 2 1/4
maksim [4K]

Answer:

2 7/20

Step-by-step explanation:

here u go boo

6 0
3 years ago
Is 7849 a reasonable answer for 49 times 49 why or why not
alekssr [168]
No, because when you multiply 49 by itself,you get 2401 not 7849
3 0
3 years ago
What’s the answer to f(a)
S_A_V [24]

Answer:

The answer to this is fa

Step-by-step explanation:

This is because you as the solver doesn't know what the variables f or a is so you put them together as multiplication until you do understand what f and a are so you can multiply them.

If you were to graph this it would be a horizontal line going infinite in both directions. That means no slope or y axis.

6 0
3 years ago
BRAINLIEST !!!PLEASE HELP
cricket20 [7]

Marcella would not be able to win the competition because her kite string (159.75 feet) is less than 162 feet.

<h3>What is an equation?</h3>

An equation is an expression that shows the relationship between two or more numbers and variables.

Trigonometric ratio is used to show the relationship between the sides and angles of a right angled triangle.

Let l represent the length of the string, hence:

sin(28) = 75/l

l = 159.75 feet

Marcella would not be able to win the competition because her kite string (159.75 feet) is less than 162 feet.

Find out more on equation at: brainly.com/question/2972832

#SPJ1

6 0
1 year ago
A. Graph the function ????(x) = 3 cos(2x) + 1 between 0 and 2????.
almond37 [142]

Answer:the awnser is A i beleive not 100% sure

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • You can buy an escape room pass that allows you 8 visits for a total of $72 . What is the unit rate for the card in dollars per
    6·1 answer
  • What is the rule input numbers are 17 18 _ 28_40
    14·1 answer
  • What is the area of the sector that is not shaded?
    14·1 answer
  • Rainer bought 1.43 pounds of lunch meat at the store for $10.98. What was the unit rate (price) of the lunch meat?
    6·1 answer
  • The label on Lulu’s new roll of tape shows that the roll has 7 meters of tape.
    12·2 answers
  • I'm confused how do I simplify that??
    9·2 answers
  • With a full ink cartridge, the printer can print 2,500 pages. The printer cartridge is now 37% full. Which is the best estimate
    8·1 answer
  • It costs $100 to join a fitness center plus a monthly fee you spent $700 last year at the fitness center how much was the monthl
    10·2 answers
  • Given g(x) = (x - 3)2 and h(x) = 2x + 1, which of the following is (g.h)(5)?
    9·1 answer
  • How can help me on this <br><br><br> the blank one if the one I need help one btw
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!