A box of cereal costs $3.69. The box has 13.7 ounces of cereal. About how much does each ounce cost?
2 answers:
Answer:
HELP ME W MY PROBLEMS ASAP PLSSSS
Step-by-step explanation:
About 0.27 pls brainliest me
You might be interested in
<em>x = - 2.5</em>
- <em>Step-by-step explanation:</em>
<em>Hi there !</em>
<em>4 - (2x + 4) = 5</em>
<em>4 - 2x - 4 = 5</em>
<em>- 2x = 5</em>
<em>2x = - 5</em>
<em>x = - 5 : 2</em>
<em>x = - 2.5</em>
<em>Good luck !</em>
5+5=10
y=5
b=5
the answer is 5 plus 5
Answer:
more than likely its
f(1) -5
Step-by-step explanation:
Answer:
y²+5y+4=y²+4y+y+4=y(y+4)+1(y+4)=
<u>(y+4)(y+1)</u>
Answer:
16
Step-by-step explanation:
If n is number of nickles and d is number of dimes:
5n + 10d = 440
n = 3.5d
Substitute:
5(3.5)d + 10d = 440
17.5d + 10d = 440
27.5d = 440
d = 16