Answer:
$1.80 is the cost for 3/4 of a pound of apples. If you divide 1.5 over 2, it would be 3/4, which means you will divide the price too, 3.60/2 = $1.80
Step-by-step explanation:
the centroid i think
-87
-(-7^2) + 6(-7) + 4
-49 -42 + 4
eoeoeoeoooeoeooeoeoeooeoeoooe