Dont know what to say but if u really need an answer i would say 1\4
Answer:
0.0365 pounds per dollar
$2.79 per pound
$2.79 per pound is typically used
Step-by-step explanation:
13.95/5 = $2.79 per pound
5/13.95 = 0.0365 pounds per dollar
130÷5=26 20÷5=4+26=30 each payed 30 dollars for the buffet
Answer:
x+3-5 i think
Step-by-step explanation:
"and" means add so x+3 and subtract 5
Answer:
It should have 20 vertices, and the name is dodecahedron