1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kazeer [188]
2 years ago
15

WILL MARK BRAINLIEST PLEASE HELP!!!

Mathematics
1 answer:
Aleonysh [2.5K]2 years ago
3 0

Answer:its D. A pair of parallel lines

Step-by-step explanation:

You might be interested in
1. A radio cost $20, Harold buys it for $12, what percent off the original price did he receive?
Dima020 [189]
1. 20•.4=8 so 40%
2. 20%
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone please help me make a Haku? (A Haku is a Japanese poem that has three lines and the last line has five syllables, wh
valina [46]

Answer:

haikus are easy

But sometimes they don’t make sense

Refrigerator

Step-by-step explanation:

first 5 syllables

second is 7 syllables

third 5 syllables

3 0
2 years ago
A battery manufacturer found that 3% of its batteries had defects.
Elina [12.6K]
I believe the answer is 240.
8000 * .03 = 240
7 0
3 years ago
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
enot [183]

Answer:

i don't know but I think question 1 is 64

3 0
2 years ago
Which number is closest to 56 ?<br> 7.4<br> 6.8<br> 8.3<br> 6.7
katen-ka-za [31]

Answer:

<h2>6.8</h2>

Step-by-step explanation:

6.8

<h2>48</h2><h2 />

7.4

<h2>28</h2><h2 />

8.3

<h2>24</h2><h2 />

6.7

<h2>42</h2>
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Perform the indicated operation.<br><br> 15 - (-11)
    5·2 answers
  • Which would most likely be graphed using a continuous graph? Check all that apply.
    13·2 answers
  • Factor completely -4x^2-28x-48
    7·1 answer
  • If F(x) = 3x-2and g(x) = 2x+ 1,find (f-g)(x)
    8·2 answers
  • Carmen ran 2 laps around the track in 6 minutes. What are the unit rates in laps per minute and minutes per lap?
    6·2 answers
  • Can someone help me please help help help please!!! ​
    5·1 answer
  • Terrell sells clay pots. He sells 2 clay pots for $6, 3 clay pots for $9, and 4 clay pots for $12. What is the unit rate of doll
    9·2 answers
  • How can you determine the LCM of 2 prime numbers?
    14·2 answers
  • What is the solution of the system of equations shown in the graph below?
    10·1 answer
  • What is the answer????
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!