Step-by-step explanation:
2x(5x-2)
= 2x*5x - 2x*2 (Distributive property)
= 10x^2 - 4x
Answer:
A 7-pack of frozen waffles costs $4.80.
Step-by-step explanation:
What is the unit price, rounded to the nearest cent?
The answer is 643,251 ≤633,512 ≤633,893 that's the right answer because i had it for homework before and i got it right don't forget to make it your best answer
I multiplied $15 by 230% and then added my answer(which was 34.5) because subtracting it wasn't an option and got $49.50
I have no idea what you're talking about. Can you explain in detail plz?