Answer:
The larger ham is the better buy.
Step-by-step explanation:
In order to determine the better buy, divide both of the prices by their weight to get the price per pound of ham.
5.70/3 = 1.90 per lb
8.75/5 = 1.75 per lb
Therefore the 5 pound of ham is a better buy.
Hi i wanted to help you but i hate math do i am soooooooo sorry
Answer:
48x-72
Step-by-step explanation:
u multiply 3 by 16x then multiply 3 by 24 and bring down your minus sign
Answer: b
Step-by-step explanation:
if u stop imports then u have money
Answer:
-11-12h
Step-by-step explanation: