1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
emmasim [6.3K]
3 years ago
15

A coat manufacturer puts 104 coats in a shipment they sent out 41 shipments how many coats did they manufacture send out

Mathematics
1 answer:
Grace [21]3 years ago
6 0

Answer:

The answer is 4,264.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
here is the histogram of a data distribution. all class widths are 1. which of the following is the closest to the mean of this
Katyanochek1 [597]
The answer your looking for is 2
7 0
2 years ago
What is the expanded form of 876 million
Komok [63]
The expanded form is: 800,000,000+70,000,000+ 6,000,000
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
It takes 15 people to play a 13 minute pool game. How many people would it take to play a 39 minute game?
Bumek [7]

Answer:

depends on how much beer is left

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
In a recent survey, three out of every five teenagers said they listen to music while studying.
Virty [35]

Answer:

225

Step-by-step explanation:

3 out of 5 is .6 is u multiply .6 by 375 you get 225

7 0
3 years ago
A student.masteryconnect.com
Crazy boy [7]
We can’t click on the link maybe take a pic
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help me again. I am begging you guys.
    15·1 answer
  • The sum of eight times a number and negative four exceeds twelve
    13·2 answers
  • If 3 measures 123°) what is the measure of 6​
    15·1 answer
  • It candy company plans to hang posters of a new product in supermarkets. The product is a box of premium chocolates. The art tea
    9·1 answer
  • Explain how to write and evaluate an algebraic expression.
    11·2 answers
  • 2x^2-3x=0 helppppppppppp with steps pls
    6·1 answer
  • Small packages of raisins contain different numbers of raisins in each package. The dot plot here shows the distribution of the
    8·2 answers
  • A coordinate plane with Number of Text Messages on the x-axis and Number of Minutes Used on the y-axis, with points plotted at,
    8·2 answers
  • The cost of 7 scarves is $75.25. What is the unit price?<br> The unit price is $<br> per scarf.
    10·2 answers
  • From a point on a circle, two perpendicular chords are drawn. One is 6 cm from the center and the other is 3 cm from the center.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!