A phone plan costs $15 a month for up to 500 minutes of calls Each minute above 500 costs an extra $0.02
1 answer:
You might be interested in
I think its C but I'm not 100% sure
Answer:
7/8 to the 7th power
Step-by-step explanation:
Answer:
Tasha made her mistake in step 4.
Each rug is 1/8 of the floor space. So, 4 rugs would cover half of the floor space. Multiply, then reduce.
4(1/8)=4/8 or 1/2