1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lesantik [10]
3 years ago
5

F(-1)=4-3x F(2)=4-3x

Mathematics
1 answer:
konstantin123 [22]3 years ago
6 0
4-3(-1) = 7
4-3(2) = -2
You might be interested in
Please help! Correct answer only, please! The following information matrices show how many of each vehicle type sold and the bon
Julli [10]

Answer:

Hello There Again. The correct answer is Kelly.

Explanation: Because the most vehicle's was sale was Kelly. Because you need to Multiply 8x2=16x6=96. So the Correct answer is Kelly.

Hope It Helps! :)

5 0
3 years ago
20 pen cost $1.60 what is the unit rate
Blababa [14]

1.60/20 =0.08

0.08 per pen
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
My 7th grade daughter is felling math. How can I help her get better?
nasty-shy [4]

Answer:

Tell her to do more practices in math. You can also recommend her here at Brainly if she finds hard questions to solve.

Step-by-step explanation:


4 0
3 years ago
Read 2 more answers
When a die is rolled 20 times, 4 came up 5 times.
GenaCL600 [577]
The answer would be 1/6 assuming a fair trial

5 0
4 years ago
For its 28th anniversary, an Uncles Game store is offering a 28% discount on all board games. What is the discounted cost of the
svetlana [45]

Answer: $23.40

Step-by-step explanation:

   We will find what percent of the normal cost the items are currently.

100% - 28% = 72%

   Now, we will find 72% of $32.50

72% -> 0.72

$32. 0 * 0.72 = $23.40

          The discounted cost is $23.40.

5 0
2 years ago
Other questions:
  • It costs 4 tokens to park in a garage for an hour. How many hours can you park with 20 tokens?
    10·2 answers
  • 2/3 + -1/16= What is the fraction?
    14·1 answer
  • Drew and Tim work at a recycling plant. Drew can sort a batch of recyclables in 2 hours alone while Tim can do it in 3 for the s
    7·1 answer
  • How much does 6 goes into 4,296
    7·2 answers
  • In a recent snail race,the winning snail traveled 5.85 cm 3/4 of a minute. How fast was the snail traveling in centimeters per s
    5·2 answers
  • What is the answer to this
    6·2 answers
  • Is 864,050 divisible by 10?
    14·2 answers
  • What is the equation for this line ?
    10·2 answers
  • Need help ASAP! Directions in picture ;)
    5·1 answer
  • Which of the following situations is NOT best modeled by a linear function?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!