1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vitek1552 [10]
3 years ago
14

Can anyone help with this please

Mathematics
1 answer:
GaryK [48]3 years ago
6 0
The answer is 216

Step by step


8+7*8+10*7+6*7

48+56+70+42

=216
You might be interested in
What is 100000*26748
galben [10]

Answer:

2674800000

Step-by-step explanation:

calculator

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is p?<br><br> 7 1/5+p+4 9/10+3 3/20=19 1/10
Yakvenalex [24]
ANSWER:
7 \frac{1}{5}+p+4 \frac{9}{10}+3 \frac{3}{20} =19 \frac{1}{10} \\ 7 \frac{4}{20}+p+4 \frac{18}{20} + 3 \frac{3}{20}=19 \frac{2}{20}  \\ p=19 \frac{2}{20}- (7 \frac{4}{20}+4 \frac{18}{20} + 3 \frac{3}{20})  \\ p=19 \frac{2}{20}-15 \frac{5}{20} \\ p=3\frac{17}{20}  
6 0
3 years ago
What is a correct name for the angle shown?ROZROLSO ZRTSOZSRTST
Shalnov [3]

Given: Different points and an angles as found in the image

To Determine: The correct name of the angle shown

Solution

An angle is formed when two lines meet at a point. This is as shown below

Let us apply the above to the given image

The angle formed is shown by the red arc.

Hence, the correct name of the angle shown is ∠

7 0
1 year ago
8 4/12 + 3 6/12 write the sum as a mixed number so the fractional part is less than 1
Novosadov [1.4K]
The answer would be 71/6 or 11 5/6.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the answer to 3/4 divided by 9/10
meriva
The answer is <span>0.00833333333</span>
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Elissa sells two breeds of dogs, she has 110 feet of fencing to enclose two adjacent rectangle dog kennels, one for each breed.
    11·1 answer
  • GIVING OUT BRAINLIEST TO THE FIRST PERSON TO ANSWER!!
    8·2 answers
  • Hey how are u do tobay
    8·2 answers
  • Given two points <br> (3,7) (1,-1)
    11·1 answer
  • Help please i will give brainliest also have a great day
    10·1 answer
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs $35.94. What is the unit price of the pairs of gloves?
    11·2 answers
  • Question 1 of 10
    7·2 answers
  • Someone PLEASE help me answer G and if u want, B.
    11·1 answer
  • Which point on the number line represents Negative three-fourths?
    15·2 answers
  • Q2: Write in descriptive form a. A=10, 20, 30 --------- Ans​
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!