Answer:
The black tulle is the better buy
Step-by-step explanation:
You will need to find the unit rate for the tulle...in other words cost per 1 yard to see which is the better buy.
You also need to make sure they are in the same units. So, we will convert the 3 yards to feet....which will be 9 feet
5.63/9 = 0.62555 per foot
3.58/6 = 0.59666 per foot
Answer:
Step-by-step explanation:
1
-
8 exponent 9
Answer:
1.214 or
or 
Step-by-step explanation:
To solve this equation, first you need to the variable term isolated. You do this by adding 10 to each side. Your equation will now look like
17c = 14
Next, you will divide both sides by the 17.
Your equation now is solved, and above, I put ther three different forms for your answer: decimal, mixed number, and improper fraction.
~theLocoCoco
Answer:
A
Step-by-step explanation:
This option contains a number that would appear on this scale.
Answer: option c or 3 because you gotta take out the 6 so u do -6 which left is negative and right is positive and then get rid of the +2 exponent so up is positive and down is negative so you move -2 which is down.
Step-by-step explanation: