(a)=940
(b)=1680
(c)=1950
(d)=4440
Answer:
1 : 2000000
Step-by-step explanation:
we have to convert 20km into cm so
20km×100000
=2000000
So ratio is 1:2000000
<h2>MARK ME BRAINLIEST PLS!</h2>
Answer:
-1/2=x
Step-by-step explanation:
-9 + x = 5x - 7
-x -x
-9=4x-7
+7 +7
-2=4x
-2/4 =4x/4
-1/2=x
Answer:
Thanks for the points!!!!!!
Answer:
$0.26
Step-by-step explanation:
To find the unit price, divide the cost by the amount you have.
$2.86/11 = $0.26
The unit price is $0.26.