1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
HACTEHA [7]
3 years ago
13

Need help for this one!

Mathematics
1 answer:
xeze [42]3 years ago
5 0
(x+3 ; y-5)

If you have (-2 ; 3) that means x = -2 and y = 3 so:

(-2+3 ; 3-5) = (1 ; -2)
You might be interested in
Elin has 1/3 hour to warm up for her gymnastics meet. She must complete each 6 different stretches. She spends an equal amount o
Novay_Z [31]

Answer:

1/18 hr per stretch

Step-by-step explanation:

total # of hrs / # of stretches

1/3 hr / 6 stretches = 1/18 hr per stretch

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Unit 4 Ratio, Proportions, & Percent
Sonja [21]

Answer:

???

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
What is the solution to 11=c/-5 8?
ss7ja [257]
Is it c/-58, or is it c/-5 blank 8?

7 0
3 years ago
What does b represent in the equation of a line in the form y = mx + b?
timama [110]
B is the y intercept.
7 0
4 years ago
Read 2 more answers
Order these weights from lightest to heaviest 10 ounces 1 pond and 1 ounce
Alchen [17]
1 ounce, 10 ounces, 1 pound.

1 pound = 16 ounces
6 0
3 years ago
Other questions:
  • A van can travel 18 miles on each gallon of gasoline. At that rate how many miles can the van travel on 15 gallons of gadoline
    14·2 answers
  • A bakery sells 8 muffins for every 6 bread rolls. They sell 640 muffins in one week, how many rolls did they sell? USE SCALAR MU
    7·1 answer
  • Factor 49a– 14a +1.<br> 49a– 14a + 1 =
    13·1 answer
  • If the measure of ∠2 is 83°, what is the measure of ∠3?
    15·1 answer
  • You roll a fair six-sided die twice. Find the probability of rolling a 4 the first time and a number greater than 3 the second t
    8·1 answer
  • A researcher is running a study to determine how employees of a certain company commute to work. In order to complete the study,
    8·1 answer
  • How do you find unit price? For example 25/500
    7·2 answers
  • If you are paid $42,000 per year, what is your type of payment?
    13·2 answers
  • Are 5/8 and 2/3 equivalent
    6·2 answers
  • Can someone please help me with#6-#8?I'm not sure how to find the answers and graph it in the graphs given.​
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!