---------------------------
Answer:
<em>35 words per minute. </em>
Step-by-step explanation:
To find the answer you have to divide <em>Minutes</em> by <em>Words Typed</em>.
105 ÷ 3 = 35.
175 ÷ 5 = 35.
315 ÷ 9 = 35.
<em>Therefore, our answer is 35.</em>
It’s 80 for sure Ik this one
I will do (a) only.
6rt - 3st + 6ru - 3su
6rt - 3st = 3t(2r - s)
6ru - 3su = 3u(2r - s)
Answer: (3t + 3u)(2r - s)
Do the rest likewise.
Answer:
The unit rate is $8.89 /ft².
Step-by-step explanation:
Given:
$160 for 18ft².
So, by dividing with 18
we get
.
Now, round to nearest hundredth for $8.888 is $8.89.
Therefore, the unit rate is $8.89 /ft².