1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nataliya [291]
3 years ago
8

Jessica estimated that her family used 30% more water this month compared to last month . they used 12000 gallons of water last

month , how much water did they use this month
Mathematics
2 answers:
Hoochie [10]3 years ago
8 0

Answer: 3600

Step-by-step explanation:

I did the math

valina [46]3 years ago
7 0

Answer:

15,600 Gallons

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The points (8,-10) and (6,w) fall on a line with the slope of -2. What is the value of w?
ella [17]
W = -6
You get the formula from (8, -10) and the slope.
7 0
3 years ago
What is the sale price of this bed after the discount has been taken off the standard price?
vladimir2022 [97]

Answer:

585 is the answer of your question.

Step-by-step explanation:

because formula is

Mp _ d% of mp

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can you help me with this please ​
krek1111 [17]

Answflasvkdiuihrytiy\ih\j

5 0
3 years ago
When i post this question i will have 690 points lol
Liula [17]

Answer:

y have 3K

xD

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Determine whether the improper integral converges or diverges, and find the value of each that converges.
shusha [124]

Answer:convergent

Step-by-step explanation:

Given

Improper Integral I is given as

I=\int_{-\infty}^{0}1000e^xdx

I=1000=\int_{-\infty}^{0}e^xdx

integration of e^x is e^x

I=1000\times \left [ e^x\right ]^{0}_{-\infty}

I=1000\times I=\left [ e^0-e^{-\infty}\right ]

I=1000\times \left [ e^0-\frac{1}{e^{\infty}}\right ]

I=1000\times 1=1000

so the integration converges to 1000 units  

6 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the answer to the problem: 45.8 m x 0.385 m x 5.81 m? in sig figs?
    6·1 answer
  • Write the sum of the numbers as the product of their GCF and another sum.
    13·1 answer
  • Yellowcab Taxi charges a $1.75 flat rate in addition to $0.45 per mile. Katie has no more than $12 to spend on a ride. What is m
    8·1 answer
  • A case of Mountain Dew (24 cans) cost $7.68. What is the unit price?
    8·2 answers
  • Select the equations with a coefficient of 6.
    12·1 answer
  • What type of slope is shown in the graph?
    9·1 answer
  • Please answer please please answer
    11·1 answer
  • What is 13x -4+100=180
    11·1 answer
  • 7,500 to 8,200
    5·1 answer
  • What is the additive inverse of the number given below?<br> 6
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!