1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alexxandr [17]
3 years ago
12

The product of two numbers is -12. One of the numbers is 4. What is the other number? _____

Mathematics
2 answers:
Oliga [24]3 years ago
7 0

Answer:

-3

Step-by-step explanation:

4*-3=-12

Fittoniya [83]3 years ago
6 0

Answer:

-16

Step-by-step explanation:

Easy answer. -16+4=-12

You might be interested in
A 10-foot ladder is leaning against a tree. The bottom of the ladder is 4 feet away from the bottom
Naddik [55]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Which expression gives the prime<br> factorization of 80?<br> I need help please..
Alja [10]
The correct answer is actually choice D.
8 0
3 years ago
PLEASE HURRY IT DUE IN 59 MIN WILL GIVE BRAILYEST Elliot has been running a lawn care business since 2000. He cuts grass, trims,
Taya2010 [7]

look this question has already been answered

brainly.com/question/1556676

brainly.com/question/1556676

brainly.com/question/1556676

brainly.com/question/1556676

8 0
3 years ago
HURRY PLEASE<br> Which term is like -4k?<br> A. -4<br> B. -2<br> C. 12k
Igoryamba

Answer:

A.-4

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Find the center and radius of (x + 0.2)2 + (y + 0.1)2 = 0.3<br><br> (with an explanation please)
pshichka [43]
Hope this helps you!

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help! <br> I dont understand this and I need help with it.
    15·1 answer
  • A dozen fidget spinners cost 9.60 what is the unit rate of the spinners
    11·1 answer
  • A mixture of 30 pounds of candy sells for $1.10 a pound. The mixture consists of chocolates worth $1.50 a pound and chocolates w
    9·1 answer
  • please let me know how to get the answers: you have a board that is 8 2/3 feet long. If you cut the board into 3 equal pieces, h
    10·1 answer
  • And the 95 fifth and sixth graders going on a field trip there are 27 more fifth-graders than six graders how many fifth-graders
    10·2 answers
  • Plz help if you can!!!!!!!!!!
    5·1 answer
  • 2 more no wayyy Ok guys ik that this isn't a part of academic but i wanna say a story ... since i had 15 subs ive always wanted
    6·2 answers
  • I need help with this question
    11·1 answer
  • Lester wants to share 24 marbles between his two friends , Fester and Felix in the ratio 3 : 5.
    6·1 answer
  • How many solutions would the system of equations y=2x+2 and y=6x+2 have
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!