1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leto [7]
3 years ago
15

PLS HELP WHAT IS THE ANSWER?!!

Mathematics
1 answer:
almond37 [142]3 years ago
5 0
It’s decreasing
-2x is the slope, so negative usually means it’s decreasing
You might be interested in
What is y+0.4=2? help please
sveticcg [70]
Y + 0.4 = 2 .....subtract 0.4 from both sides
y = 2 - 0.4
y = 1.6 <==
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which equation can be used to solve for x in the following diagram ?
Sliva [168]
C 35+5x=90
5x=90-35
x=55/5
x=11
Hope this helped
4 0
3 years ago
Pls answer all :D tysmm ill mark brainliest
jek_recluse [69]

Answer:

13= -13

14= 57

15= 216

Step-by-step explanation:

hoep this helps

6 0
2 years ago
Elena got on 25 of her mom's nerves. Later, she gets on 7 more. How many nerves of her mother did Elena trigger?
Dmitry [639]

Answer:

the last one lol- thats just how it works

3 0
2 years ago
What is the volume of this oblique cone?
castortr0y [4]
Hey I tried, hope it helps... can't work it out, all the best

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Simplify<br> -4/7+(-4/3)
    9·1 answer
  • The truck lot has 274 eighteen wheelers and 89 regular trucks. How many wheels are in the parking lot?
    7·2 answers
  • Calvin took his friends to a movie for his birthday. The movie tickets cost $12 per person. He spent less than $180. If x is the
    9·1 answer
  • identify and equation in point-slope form for the line perpendicular to y=-1/2x-7 that passes through (-3,-2)
    14·1 answer
  • Probabilities of compound
    11·1 answer
  • Emilie brought a water bottle for two dollars. She also bought some candy bars for three dollars each. Emilie did not spend more
    13·1 answer
  • Find unit rate. $2.40 for 12 eggs
    8·1 answer
  • Which rule can be used to describe the growth of the y-values of the function y =12x over each interval from x=-1 to x=3
    13·2 answers
  • Please help need it asap!!!!!
    7·1 answer
  • Find the Missing angle <br>​
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!