1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Darina [25.2K]
3 years ago
5

3. There were 567 whos in Whoville. Each who ate 814 bowls of

Mathematics
1 answer:
Rasek [7]3 years ago
6 0
All together, there were 461,538 bowls of stew eaten all together.
You might be interested in
Plz need answers by today
cestrela7 [59]

Answer:

the 2

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
A 5 pound bag of dog food costs $8.65 . what is the unit price?
inessss [21]
So it would be $8.65/ 5lbs. And divide the top and the bottom by 5 and you get $1.73/ 1 lbs. I hope this helps!
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help ASAP please!!
Anit [1.1K]

Answer: The distance between W and X

if it helps, jump from the dash under W to the next dash until you get to X, you'll get 5 units

Hope this helps you and I hope you have a nice day :)

5 0
3 years ago
25 pound x 41.000 pounds
Crank
1,025 lbs I think that s the answer
7 0
3 years ago
Brad has 10,000 in the bank and saves $225 each month. Write an equation to compute how much money Brad has saved. Let y be the
Yuri [45]
The equation is
y = $10,000+ $225x


<em>$225 (6) + $10,000 = y</em>

<em>$1,350 + $10,000 = y</em>

<em>$11,350 = y</em>

He will have saved $11,350 dollars in six months.
5 0
3 years ago
Other questions:
  • To go to the school footsall game, a student would pay $2.00 for each drink purchases,
    12·1 answer
  • What's are the answers!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    11·1 answer
  • A flagpole casts a shadow that is 85 feet long. Paul is 6 feet tall, and while standing next to the flagpole, casts a shadow tha
    7·1 answer
  • What is the simplest form for 10/42
    7·1 answer
  • Use arrow notation to describe the translation of point P(8, –5) to point P'(15, –6).
    7·1 answer
  • By what number would you multiply both sides of the equation to solve it?<br><br> m/-3 =25
    5·1 answer
  • Solve for the value of x.<br><br> x/1.2 = 7
    9·1 answer
  • IL HOW IT LOOKS BUR YOU CAN READ IT STILL , HELP FOR BRAINLEST AND BONUS POINTS
    9·1 answer
  • When the cpi is 185, an electric razor cost $57.81. what is the difference between the price of an electric razor in 1983 and th
    6·1 answer
  • If a || b, m&lt;2=63°, and m&lt;9=105°, find the measure of missing angle m&lt;1=?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!