1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kow [346]
3 years ago
9

WORTH 50 POINTS please help

Mathematics
1 answer:
Sophie [7]3 years ago
7 0

Answer: not sure but I think the equation would be x=1 sorry

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What fraction does 4 triangles represent when 1 hexagon is worth 1 whole
strojnjashka [21]

Answer: 2/3

Step-by-step explanation: a hexagon is made up of 6 triangles so it would be 4/6 which can be simplified is 2/3

4 0
2 years ago
How many days are in a month
ser-zykov [4K]
It could be 30 to 31 but February has 28 expected from a leap year with 29 days 
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jared and Zach are practicing their free throws. Jared attempted x shots and made 75% of them. Zach attempted 10 more shots than
leonid [27]

0.75x+0.8(x + 10) = 101

4 0
3 years ago
Destiny has 6 library books on her desk. One third of them are about animals. How many of Destiny’s library books are about anim
Marta_Voda [28]
| shade  |               |               |       Each rectangle stands for one third so shade 
|  this     |               |               |         only one rectangle.
|    one   |               |               |         And one rectangle has two books in it (you
|             |               |               |         divide 6 by 3 to get 2). 
|             |               |               |
|             |               |               |
|             |               |               |
3 0
3 years ago
Imagine that you write each letter of the word excellent on a different card and then shuffle the card, you turn the deck of car
salantis [7]

the answer above ^^^^

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The equation of a parabola in the xy-plane is given as
    11·1 answer
  • Andre has 45 sheets of paper and needs to buy more. A store has 5 reams of paper, and each ream contains 500 sheets of paper. Th
    12·1 answer
  • A new gym is being built at a local high school. The length of the gym on the blueprint is 12 inches. Find the actual length of
    11·1 answer
  • WORTH BRAINLIST!!!!!!
    11·1 answer
  • A 6-kilogram bag of rice costs $3.80. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
    14·1 answer
  • Find the probability of drawing a face card or a 3 from a standard deck of cards.
    12·2 answers
  • Veterinarians can fit 50 containers on each shelf in their storage room will they be able to fit all the containers on 13 shelve
    6·1 answer
  • Jeff bought a bottle of water for $2. He also bought some hot dogs for $3 each. Jeff did not spend more than $14 on the hot dogs
    6·2 answers
  • How to Solve this question
    15·2 answers
  • Magan has a bag that contains pineapple chews, cherry chews, and lime chews. He performs an experiment. Magan randomly removes a
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!