1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anna [14]
3 years ago
13

Plz, help thx! <3 ...

Mathematics
2 answers:
earnstyle [38]3 years ago
6 0
Mutiply the denominators to get the answer
jolli1 [7]3 years ago
4 0
Mulitple the both of the denominators until they are the same number 1/2, 5/10
4/5, 8/10
You might be interested in
Help asap , algebra 1
r-ruslan [8.4K]

Answer: SOMEONE LITERALLY ASKED ME THIS YESTERDAY. Also, the answer is t-3<26

Step-by-step explanation:

Just convert it into numbers.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The point (3, 4) is plotted on the coordinate plane below.
____ [38]

Answer:

D)  (-8, 3)

Step-by-step explanation:

90° counterclockwise brings point to (-4, 3)

translation 4 units to left brings point to (-8, 3)

5 0
3 years ago
Alicia used 4 gallons of gasoline to travel 90 miles. At the same rate, how far can she travel on a full tank that holds 18 gall
MrRa [10]
90 miles/4 gallons = 22.5 miles/1 gallon.

22.5 miles*18 gallons= 405 miles

the answer is 405 miles
6 0
4 years ago
Round 120 problems in 5 hours
yaroslaw [1]
24 is the answer .:)
4 0
3 years ago
Find the unit rate: $23.96 for 4 pounds
Volgvan

Answer:

5.99 dollars per pound

Step-by-step explanation:

Convert to a decimal by dividing the numerator by the denominator.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • State whether each sequence is arithmetic and justify your answer. If the sequence is arithmetic, write a recursive and an expli
    7·1 answer
  • Find the slope of every line that is perpendicular to this one
    6·1 answer
  • Pls help ASAP!!!!!!!!!
    10·2 answers
  • Work out 3/4 times 1/2
    11·1 answer
  • What i the constant of proportionality in the equation y - 2.5x?
    11·1 answer
  • To get there students and chaperones will travel in buses,vans,and cars Buses have 40 seats and cost $300 to rent. Vand have 16
    8·1 answer
  • What is 6×9÷18+100-11+4
    9·1 answer
  • Estimate to find the quotient if 823 divided by 23​
    8·2 answers
  • HELP ME ASAP I NEED A GOOD GRADE
    14·1 answer
  • In Arizona, a minimum temperature of -40°F was recorded at Hawley Lake 1971. A maximum recorded
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!