1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marrrta [24]
3 years ago
15

The cost of 5 litres of petrol is 260 find the cost of 1 liter and 15 litres of petro?​

Mathematics
1 answer:
patriot [66]3 years ago
4 0

Answer:

I got 789

Step-by-step explanation:

260x3 I'm not sure tho

You might be interested in
a car travels 54.9 miles in an hour. if the car continues at the same speed for 12hours,how many miles will it travel
Ilia_Sergeevich [38]
Here's what you have to do: multiply. 54.9×12= 658.8. So, he traveled 658.8 miles in twelve hours.
7 0
3 years ago
9.W
gogolik [260]
The correct answer is A
5 0
3 years ago
In the XY coordinate plane, the slope of a line is 4 and it passes through the point (1,3). Find the equation of a line that is
Sergeeva-Olga [200]

Answer:

E?

Step-by-step explanation:

I'm sorry of this answer is wrong

7 0
2 years ago
Find the circumference of the circle with the given radius or diameter. (Use 3.14 for it) r=20
iogann1982 [59]

Answer:

C = 2πr = 2 * 3.14 * 20 = 125.6

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
1. General admission to the Fair is $10.00. Each ride costs $4.75. If Lisa has $75.00 to spend att Fair , what method cal be use
77julia77 [94]

Answer:D

Step-by-step explanation:mark me brainliest

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The number 27 is a perfect cube. 3 times 3 times 3 equals 27. find four other numbers that are perfect cubes and two numbers tha
    15·2 answers
  • Represent the following with an equation.
    5·1 answer
  • I need help how,did you get the answer and explain
    15·1 answer
  • What is the value of 4 + 5x when x = 3?<br><br> 11<br> 12<br> 17<br> 19
    10·2 answers
  • What is the approximate area of the circle? Use 3.14 for n.
    12·2 answers
  • A trail map has a scale of 3 inches to 2 miles. On the map, a trail is
    9·1 answer
  • the part of width 4 metre is surrounded inside a Square Garden of length 60 m find the area of the path​
    10·1 answer
  • Darrell had $26 dollars when he left for the fair. He spent $12 on rides and $8 on food. Write an addition expression for the am
    9·1 answer
  • 10
    9·1 answer
  • A 3-yard roll of waxed paper costs $9.81. What is the price per foot?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!