Which of what following? Is it suppose to be multiple choice?
Answer:
Price per bottle is 1.5 or $1.50
Step-by-step explanation:
To get price per unit, you just divide the amount of money spent by the items purchased. 9/6 = 1.5
Answer:
f(x) = g(x-9)
Step-by-step explanation:
Gross=amount earned not minusing tax
net=amount earned minus tax
gross=558
net=423.65
deduction=gross-net
deduction=558-423.65=134.35
deduction=$134.35