1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kari74 [83]
3 years ago
15

Which system is represented by the graph?

Mathematics
1 answer:
WITCHER [35]3 years ago
3 0

Answer:

pallar system is represent

You might be interested in
If a bake sale is selling 3 cookies for $1.05, what is the price of one cookie?
ElenaW [278]

Answer:  $0.35 which is the same as 35 cents

==========================================

Work Shown:

3 cookies = $1.05

3/3 cookies = $1.05/3

1 cookie = $0.35 = 35 cents

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
A coin and die are tossed together. Find the Probability that
jarptica [38.1K]

Answer:

1)0.5

2)0.25

3)0.083

Step-by-step explanation:

1 is just 3/6

2 is 3/6*1/2

3is 1/6*1/2

6 0
3 years ago
Can you help me with this problem please. I will mark brainlist
schepotkina [342]

Answer:

5.5 pt or 5 1/2 pt

Step-by-step explanation:

A pint is half of a quart, so multiply 2 3/4, or 2.75 by 2, and you'll get your answer. If

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Suppose 13% of American adults believe that the highest priority of America is to protect freedom of speech. We will take a rand
Cerrena [4.2K]

Answer:

A) neither Normal, not Binomial

5 0
3 years ago
Hey!! mind helping me out real quick?
joja [24]
You have to turn angle abe to the right twice in order for it to be symmetrical to angle gfe .
3 0
2 years ago
Other questions:
  • 1. What is the value of 5x² – 3x + 5 when<br> x=2?
    7·2 answers
  • Original price- 125<br> Discount-<br> Sale price- 18. 15
    14·1 answer
  • Which ordered pairs are on the line ​ 4x−3y=8 ​?
    9·1 answer
  • [6 - (4 - 2(6 - 5) + 6)] + 3
    10·2 answers
  • Translate this sentence into an equation.
    11·2 answers
  • Someone please help me with this soon.
    5·1 answer
  • Which step is the same in the construction of a perpendicular line through a point on a line and the construction of a perpendic
    7·1 answer
  • A nursery owner buys 8 panes of glass to fix some damage to his greenhouse. The 8 panes cost ​$18.80. ​Unfortunately, breaks 3 m
    14·2 answers
  • PLZ HELP I WILL GIVE BRIANLY!
    11·1 answer
  • If the point A is located at (-5,-3) and A’ is the image of A after being rotated about the origin by 270 (counter clockwise). W
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!