1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sveta_85 [38]
2 years ago
8

PLS HELP!!! BRAINLIEST

Mathematics
1 answer:
Alina [70]2 years ago
5 0

Answer:

Using the visual, 20 blocks, but you still need to change it to match the problem's scale

Step-by-step explanation:

First just try to find a way out and count the blocks. That's what I did. The part I haven't done is scale it. As the starting and end points of the grid are given, but where they fall is not clear, I don't know what the block to number ratio is. Sorry, maybe ask a teacher, they shouldn't take off any points.

You might be interested in
What is the solution to the inequality?<br>10.2 +18 &lt; -2​
Gre4nikov [31]

Answer:

94

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Ms. Lynch has 21 coins in nickels and dimes. Their total value is $1. 65. How many of each coin does she have? Please answer!!
timama [110]

Hi, there

<u>Question:Ms. Lynch has 21 coins in nickels and dimes. Their total value is $1. 65. How many of each coin does she have?</u>

Explanation:

1.65 x 21

Answer 34.65

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve for b.<br><br> 3 (b−4 )+ 5b = 44<br><br><br> b =
Sergeu [11.5K]
B=7
3(b-4)+5b=44
3b-12+5b=44
8b=44+12
8b=56
b=7
7 0
2 years ago
Determine if the figures below are congruent? Explain why or why not. I need it for a test please answer fast!
Rus_ich [418]

Answer:

Yes they should be congruent ones just at a different angle.

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Which statement about the figure is true
Rama09 [41]
It is answer D does that help?
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Estimate by rounding 642÷83
    12·1 answer
  • Which number can replace the variable to make these fractions equivalent?blank/7, 54/42
    5·1 answer
  • Find the surface area
    5·1 answer
  • Find the volume of the prism:
    9·2 answers
  • Is it possible for a quadrilateral to have only 2 right angles
    14·2 answers
  • it cost $11 for 15 granola bars what is the unit price in dollars per granola bar, rounded to the nearest hundred
    5·1 answer
  • All of the following effect the wind motion EXCEPT
    14·1 answer
  • A class of 24 students each bought 18 chocolate kisses for their parents. How many chocolate kisses were purchased?
    11·2 answers
  • HELLPPPP YALLLLLLLLK ASAPPPPP
    11·1 answer
  • -4 = -2 + 2x <br> What is the answer to this
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!