1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marysya12 [62]
2 years ago
15

PLEASE HELP QUICK

Mathematics
2 answers:
son4ous [18]2 years ago
7 0
A should be the correct answer

xxTIMURxx [149]2 years ago
4 0
The correct answer is A

Hope this helps

~ Jordan ~
You might be interested in
Please help!<br> 40 POINTS for you PLUS A THANKS (both on answer and profile), 5 STAR and BRAINLIEST
stepladder [879]
Sorry for bad hand writing

3 0
2 years ago
Using the formula D= r•t where D equals distance traveled, r equals the average rate of speed and t equals the time traveled, ch
Mrrafil [7]
D = r• t
reverses the equation so that D and r are on the same side
d/r = t
200 \div 50 = 4
Sam travels 4 hours at a rate of 50 mph
4 0
2 years ago
The diameter of the base of the cone measure 17units the height measures 15units what is the unfilled volume inside the cylinder
777dan777 [17]

Answer:

V = 1134.9

Step-by-step explanation:

Since V=\pi r^{2}\frac{h}{3}

Firstly we need to divide 17 by 2 to get the radius which is 8.5

Then we need to solve by putting the values in...

=\pi x 8.5^{2} x \frac{15}{3}

= 1134.9

4 0
3 years ago
You buy 3.18 pounds of peaches, 1.45 pounds of oranges, and 1.78 pounds of apples. What is your total cost?
Stels [109]

Answer:6.41

Step-by-step explanation:

3.18

+1.45

1.78

=6.41

3 0
2 years ago
I forgot the unit rate of $6.25 for 5lbs. of apples
VladimirAG [237]
$6.25 is the cost of 5 lbs. of apples. Here the question is 'what is the cost of 1 lb of apple?' To find the unit rate or the cost of 1 lb of apple, divide the sum by the given quantity. The sum is @6.25 and the given quantity is 5 lbs. So the unit rate = 6.25/5 = $1.25
5 0
2 years ago
Other questions:
  • Is Math 1 the same thing as Algebra 1?
    6·1 answer
  • 6. A surveyor walks the perimeter of a piece of government land. He notes that the area of the land
    12·1 answer
  • A set of cards has 8 red cards, 6 blue cards, and 1 green card. Paula chooses a card without looking. What is the probability th
    7·1 answer
  • What is the unit price for the cans of lemonade at each of the store 24packs 2 for 9 12packs 4 for 10 12packs 3 for 9
    11·2 answers
  • Brian and Maggie are 230 feet apart when they start walking toward one another. They are walking at the same speed, so whenever
    14·1 answer
  • What is the first quartile of 10, 12, 19, 20, 24, 26, 30, 31, 34, 36
    12·1 answer
  • Given the equations written in Slope Intercept form what is the Slope? y=2x+1
    6·2 answers
  • LAST ONE THANKSSSS
    15·2 answers
  • Need help with math probelm if do 5 stars
    5·2 answers
  • How do you translate a polygon on a graph?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!