1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
daser333 [38]
3 years ago
14

Select the correct answer.

Mathematics
1 answer:
katovenus [111]3 years ago
4 0
Answer is
D
(You are welcome)
You might be interested in
SS below of my question
Afina-wow [57]

Answer:

its blurry

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
How to solve for x?
Viktor [21]
Multiply both sides by x so that x will be in the numerator
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Wich one is cheer to buy 20 for 4.40 or 24 for 4.80
lawyer [7]
4.4/20=0.22 per item 4.8/24=0.2 per item Answer: 24 for 4.80
6 0
3 years ago
How many edges does a cube has?<br> A.10<br> B 12<br> C 14<br> D 16
Serga [27]
B. 12 would be your answer
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
He sum of two numbers is 43 and the difference is 5. What are the numbers ?
lord [1]

Answer:

24,19

Step-by-step explanation:

24+19=43

24-19=5

4 0
3 years ago
Other questions:
  • How do i solve 9j-8=8+9j
    6·1 answer
  • Given: Q = 7m + 3n, R = 11 - 2m, S = n + 5, and T = -m - 3n + 8. Simplify R - S + T
    13·1 answer
  • Graph the system of constraints and find the value of x and y that maximize the objective function.. x&gt;0. y&gt;0. y&lt;1/5x+2
    13·2 answers
  • Alex drew the triangles shown. What correctly describes the triangles
    15·1 answer
  • Choose the pair of events that is mutually exclusive. (a). Even integers and multiples of 3 (b). Odd integers and multiples of 4
    6·2 answers
  • A restaurant manager wants to purchase 200 sets of dishes. one design costs ​$15 per​ set, while another costs ​$55 per set. if
    13·1 answer
  • What is the equation of the line, in point-slope form, that passes through the points (9, 1) and (4, 16)?
    15·1 answer
  • Identify the figure. Then name the bases, faces, edges, and vertices. PLEASE ANSWER FAST ILL MARK BRAINLIEST.
    13·1 answer
  • Willis is older than Heard. The difference of their ages is 12 and the sum of their ages is 50. Find the age of each. ​
    12·1 answer
  • HELP ME WITH THIS EQUATION! 1/3 a = 7/9 *
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!