Answer:
64
Step-by-step explanation:
A square has 4 sides. 32 divided by 4 is 8. 8 squared is 64.
10 lb
well I could be wrong
Umm, what grade are you in . i’ll see if i can help
If the federal reserve sells $40,000 in treasury bonds to a bank with 5% interest the immediate effect on the money supply is an decrease of $40,000.
Do you want to find the unit price? Because if you do, one tub of frosting would cost $0.83 (83 cents). It’s rounded btw because the answer is 0.83333 but i think you have to round it.