<em>15.05 ÷ 7 = $2.15 per gallon</em>
<em>--</em>
<em>2.15 x 4 = $8.60</em>
<em>--</em>
<em>jamal can buy 4 gallons of gas</em>
<em />
Answer:
1 - Variable
2 - Corfficient
3 - Term
4 - Constant
Step-by-step explanation:
So, I am pretty srue the way the boxes are now is the correct way already. (I should be wrong?)