There’s 12 eggs in a dozen. To find the unit price, just divide $2.40 by 12. This gives you a final answer of 20¢ per egg.
F(-1)=2
F(2)=-1
F(3)=-3
The f(x) part is the input and the stuff after is the output
Answer:
The answer is 192 ft. :D
Step-by-step explanation:
PLEASE mark me brainliest! :)
If you would like to solve the equation b^2 + 9 * b + 18 = 0 for the variable b, you can do this using the following step:
b^2 + 9 * b + 18 = 0
(b + 3) * (b + 6) = 0
Result:
1. solution: b = - 3
2. solution: b = - 6
The rule is -3, then +2
24-3 = 21
21 + 2 = 23
23-3= 20
20+2= 22
22-3= 19
19+2 = 21
21-3= 18
18+2 = 20