1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Len [333]
2 years ago
15

Please help me if i dont do this now then im loosing my phone .

Mathematics
1 answer:
AURORKA [14]2 years ago
6 0
I feel sorry for you if this is too hard
You might be interested in
Daisy has a pitcher that can hold 1000
mash [69]

Answer:

4.2

Step-by-step explanation:

Divide 1000 by 236 and you will get that result.

7 0
2 years ago
Pls ans both the questions im very confused
lions [1.4K]

Answer:

Step-by-step explanation:

In Δ PQS and ΔPQT

∠QPS = ∠RPT       {Common angle}

∠PSQ = ∠PTR = 90°         {QS & RT are altitude}

QS = RT                            {given}

ΔPQS ≅ ΔPRT               {A A S congruent}

PQ = PS                         {CPCT}

So, PQR is an isosceles triangle.

9)

a) Flas card (I) and (iii) are congruent.

b)  A S A congruent

c) BC ≅ RP

5 0
3 years ago
What is the slope of a line perpendicular to the given line plz
stiks02 [169]

Answer:

it should be the negative repirocal of -2 so 1/2

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Guys do anybody know the answer to this????????????????
sergejj [24]

Answer:

find where they intersect on the graph or find each line's individual equation and set them equivalent to eachother. x=2

8 0
3 years ago
Someone help me please !!!
Andre45 [30]
It's the third one. It is the correct option.

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Complete the table for the given rule. <br> Rule: y=x−4<br><br> x y<br> 4<br> 6<br> 8
    14·2 answers
  • I’m stuck on this one: farmer brown can harvest 2 1/3 acres of corn in 1 day. How many acres of corn can he harvest in 10 1/2 da
    5·1 answer
  • PLEASE HELP ME I NEG YOU I REALY NEEE DHELP
    10·1 answer
  • −5+(−5r)+10 answer plz
    10·2 answers
  • Teah was selling candy bars for a fundraiser. She spent $25 on a box of candy bars and sold each candy bar for $2.50. Her profit
    5·1 answer
  • Draw and write to explain how you can divide a rectangle into thirds in two different ways
    5·2 answers
  • Write an
    14·1 answer
  • How many balls are in a sack if there are 2 sacks and 4 balls
    6·2 answers
  • Jane wants to add chocolate chips to her trail mix. A 3-pound bag of chocolate chips costs $3.22. What is the unit price?
    8·2 answers
  • \angle DAC=\angle BAD∠DAC=∠BADangle, D, A, C, equals, angle, B, A, D. What is the length of \overline{AC} AC start overline, A,
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!