1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pshichka [43]
2 years ago
14

Aubrey has a new art box in the shape of a rectangular prism. The box is 12\text{ cm}12 cm12, start text, space, c, m, end text

by 20\text{ cm}20 cm20, start text, space, c, m, end text by 5\text{ cm}5 cm5, start text, space, c, m, end text. The only thing in the art box is a new pink eraser with the dimensions shown below.
Mathematics
1 answer:
sweet [91]2 years ago
4 0

Answer:

1196 cm3

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Help me please. if you need anymore information then ask.
oee [108]
45
50
You have to add 25 for each one so you get the answer
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which property of equality should be used with the equation c + 5 = 78 to solve?
rjkz [21]

Answer:

Subtraction property of equality

Step-by-step explanation:

c + 5 = 78

Subtract 5 from each side using the subtraction property of equality

c+5-5 = 78-5

x = 73

5 0
2 years ago
May someone help me out with this please.
Fed [463]
I think The answer is 22.5
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Tucker was asked to solve the equation 5x + 3 = 6x + 1. He did not know if his first step should be to add 5 negative x-tiles, o
Fittoniya [83]
It does not matter which he does first. Either way, zero pairs will be created on both sides, which will isolate the variable to determine x<span>. Adding the </span>x<span>-tiles and then the unit tile, or visa versa, will give the same solution.</span>
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ms Eisner pays $888 for 6 nights in a hotel how much does ms Eisner
Marina86 [1]
148 because you would divide 888 by 6 Which gives you 148
3 0
2 years ago
Other questions:
  • 0.1 is 10 times as much as
    10·1 answer
  • At state fair 4 employees were paid $8.18 and hour.They worked for 10 hours at regular price and then for 3 hours at overtime pr
    7·2 answers
  • Find the domain of the function: -2x(x-1)(x-2)
    13·1 answer
  • How many ways can you make a dollar with 3 quarters 6 dimes and 8 nickels?​
    7·2 answers
  • PLEASE HELP!!! IVE BEEN TRY TO ANSWER THESE QUESTIONS FOR 6 HOURS!!!!!!! WILL GIVE BRAINLYIST!!!!
    13·2 answers
  • Help please help I need help please like pretty please btw this is on mobile
    9·1 answer
  • Alright one more question<br> whoever can answer this and the next question wins brainliest
    10·1 answer
  • What is:<br> 3/4 / 1/4<br> -4/5 / 8/9 <br> -5/6 / (-2/3)
    9·1 answer
  • crystal wants to buy a bag of red delicious apples one bag has a price of $4.50 what is the unit price per apple HEEEEEELP ASAP
    15·2 answers
  • What is the differences between normal and perpendicular?
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!