1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dimaraw [331]
2 years ago
8

The graph below shows the price, y, in dollars, of different amounts of granola, x, in pounds: A graph titled Granola Prices sho

ws Number of Pounds on x axis and Price in dollars on y axis. The scale on the x axis shows numbers from 0 to 12 at increments of 2, and the scale on the y axis shows numbers from 0 to 48 at increments of 8. A straight line joins the ordered pairs 0, 0 and 12, 48 Which equation best represents the relationship between x and y? y = 8x y = x + 4 y = 4x y = x + 8
Mathematics
2 answers:
zysi [14]2 years ago
6 0

Answer: 12964897251874628423143242

Step-by-step explanation:

Bezzdna [24]2 years ago
6 0

Answer:

Your answer would be y=4x

Step-by-step explanation: I honestly don't know but I had a test with the same question and that's the answer so y=4x is correct.

You might be interested in
Which of the following shows the polynomial 3x^3 - 5x + x^7 + 9 + 4x^11 written in descending order?
alina1380 [7]

Answer:

4x^11+x^7+3x^3-5x+9

Its highest to lower based on the exponential number

our exponential numbers are: 3, 1, 7,0,11 putting those from highest to lowers would put them: 4x^11+x^7+3x^3-5x+9

7 0
2 years ago
Find the GCF of 20 and 31.<br> A. 1<br> B. 3<br> C. 7<br> D. 11
kondor19780726 [428]

Answer: A

Step-by-step explanation: Take the biggest number and work backwards.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Work out the value of (3^2)^2x(10^3)^2
Dmitry_Shevchenko [17]

Answer:

81000000x

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
2 compact discs for $26.50
ira [324]

Answer:

$13.25

Step-by-step explanation:

I’m assuming you want to find the unit rate for 1 disc. All you have to do is do $26.50 divided by 2 to find out the price for one disc. $26.50 divided by 2 is $13.25, meaning 1 disc costes $13.25. Therefore, the answer is $13.25

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which single transformation could be applied to the rectangle below to create a rectangle that is similar but not congruent
tia_tia [17]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Dilations are the only transformations in which the shape is changed.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • what property is illustrated by the statement 1×y=y? A. MULTIPLICATIVE IDENTY B. COMMUTATIVE C. ASSOCIATIVE PROPERTY OF MULTIPIL
    11·2 answers
  • How do you use a model to show 3.1 = 3.10
    7·1 answer
  • Explain how to write 1.25 times 10 to the negative third power in standard form
    7·1 answer
  • What is the equation of a line that has a slope of 0 and contains the points (4,-3)
    12·1 answer
  • Duas torneiras com um caudal, cada uma de 10 litros/min, enchem um depósito em 15 horas.
    13·1 answer
  • Make b the subject of the formula P=2a+b
    12·2 answers
  • The vertex of this parabola is at (-5, -2). When the x-value is -4, the
    14·1 answer
  • Determine if the two triangles are congruent. If they are, state how you know.
    11·1 answer
  • I need help with this please
    14·2 answers
  • Please Help! I got an answer, but I think it's wrong.
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!