1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
defon
2 years ago
15

A bag has 5 balls: 1 red (R), 1 green (G), 1 yellow (Y), 1 blue (B), and 1 orange

Mathematics
1 answer:
Alona [7]2 years ago
5 0

Answer: R,G,Y,B,O  

Step-by-step explanation: Sample space is just any and all possible outcomes

You might be interested in
Can someone help me with this question please!!!!!
lianna [129]

Answer:

a = 29

u = 12

Step-by-step explanation:

32 + 7u + 9 + 2a - 3 = 3a + 7u + 9

32 + 2a - 3 = 3a

a = 29

3(29) + 7u + 9 = 180

7u = 180 - 96

7u = 84

u = 12

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
356.25 is what percent of 57
dmitriy555 [2]
The answer is 6.25. all you do is take 356.25 and divide it by 57.
6 0
3 years ago
Darell buys a model railroad set online for $224.62. If shipping and handling are an additional 16% of the price, how much shipp
Serggg [28]
35.94
Sisieiekenducnfht hdendyc ok
6 0
3 years ago
A water pitcher holds 3.5 quarts of water. How many liters of water does it hold? (1 liter = 1.06 quarts) A) 2.2 liters B) 3.3 l
Leona [35]

The answer is B. 3.3 Liters.

3.5 Quarts is 3.31224 liters.

6 0
3 years ago
04. A school band charges a $160 flat fee plus $40 an hour to play.
Degger [83]

Answer:

Step-by-step explanation:

\frac{320-160}{40}=\frac{160}{40}=4

School band played for 4 hours.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Round 425 to the nearest ten and to nearest hundred
    5·1 answer
  • According to the lecture, a valedictory speech should last approximately ________ minutes.
    11·1 answer
  • Zack wants a new skateboard that costs $98. He has a coupon for 20% off the original price. The sales tax is 6%, what is the fin
    9·1 answer
  • Marco paid $22.62 for 7.8 gallons of gas. What is the price of 1 gallon of gas
    7·2 answers
  • A company sells cereal in two different-sized boxes: a 17-ounce box for $2.89, and a 24-ounce box for $3.29. How do the unit pri
    5·1 answer
  • point x is at 2/3 on a number line. on the same number line, point y is the same distance from 0 as point x, but has a numerator
    11·1 answer
  • The owner of an office building is expanding the length and width of a parking lot by the same amount. The lot currently measure
    11·2 answers
  • Which temperature values would an interpolation be limited to? less than 0 between 0 and 60 between 20 and 80 greater than 55
    10·1 answer
  • Is 13/10 irrational or rational
    10·2 answers
  • PLEASE HELP!! 25 POINTS!! WILL MARK BRAINLIEST!!
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!