The unit rate is $1.97 per lightbulb. Multiply $1.97 by 7 to get 13.79
Answer:
your answer will be 56 square millimeters
Step-by-step explanation:
hope it helps
Answer:
D. y = |x| – 5.5
Step-by-step explanation:
(Use order of operations(PEMDAS))
14(4)+28-12(5)
56+28-60
84-60
24
solution=24