1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
satela [25.4K]
3 years ago
5

What is half of one inch?

Mathematics
2 answers:
elena55 [62]3 years ago
7 0

Answer: Half of a half an inch is a quarter of an inch. Which is more, 24 inches or 1 yard? Hope this helps can u give me brainliest

Step-by-step explanation:

Reika [66]3 years ago
4 0

Answer:

the half of one inch is 1.27cm

You might be interested in
5 9/16<br> As an Improper fraction
evablogger [386]

Answer:

89/16

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the value of x, given that figure LMNO is a square? A. 45 B. 33 C. 27 D. 81
Degger [83]
The is answer is B. 33
8 0
3 years ago
50 POINTS!!
elena55 [62]

Answer:

3/8

Step-by-step explanation:

3/4 divided by 2> 3/4 divided by 2/1>3*1=3 4*2=8 so therefore your answer is 3/8

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Need answer fast thx
bagirrra123 [75]

Answer:

thats A daddy-o

Step-by-step explanation:

there are 4 out of 12

1/3

33.3333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333 is 1/3

6 0
3 years ago
Use the graph to write a linear function that relates y to x. j 10 8 6 4 -6-4 2 4 62 2 y = ​
Tanya [424]

Answer:

y=(y\x - 10j\x) x+j•10

Step-by-step explanation:

its up there

5 0
3 years ago
Other questions:
  • A realtor sold Jonathan's house so he can move for a new job. The company hiring Jonathan paid the real estate agent $11,825, wh
    15·1 answer
  • −14x&gt;−3<br><br> solve for x<br> answer must be simplified
    5·2 answers
  • What is the unit rate for the table showing the cost of movies
    6·2 answers
  • Lara tossed a fair coin 3 times. What is the probability of getting heads in the first two trials? 1 over 8 2 over 8 3 over 8 4
    12·1 answer
  • Which expressions are equivalent to 3 x + 3 * x + y
    9·1 answer
  • you sign up for a 13 weeks of swim lessons. There is 26$ sign up-fee. The cost is 325$.What is the cost per week
    7·2 answers
  • What is the distance between (2,3) and (5,7)
    10·1 answer
  • A transportation agency has one 37-seater bus and some 12-seater buses. They have enough seats to board no more than 435 passeng
    5·1 answer
  • If A is to the right of B on a number line, which of the following must be true?
    8·1 answer
  • Which expression is equal to<br> -18b^-4
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!