1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Doss [256]
3 years ago
14

HELPPPPPPPP ASAP>>>> WILL MARK BRAINLIEST!!!!!

Mathematics
2 answers:
Paul [167]3 years ago
8 0

Answer:

number 4 gose to number one i think 3 gose in the last one i think 2 gose in 1 and 1 gose in 2

Step-by-step explanation:

Helga [31]3 years ago
7 0
1-4
2-2
3-1
4-3 should be the answer
You might be interested in
Please help me! I will mark you as the best answer
zmey [24]

Answer:

75/4 = 18.75

Step-by-step explanation:

Because a squar is 4 sides add 75 is the perimiter

5 0
3 years ago
If i have 7,040 yards how much feet do i have
Vesna [10]

Answer:

21,120 feet

Step-by-step explanation:

1 yard is = 3 feet so you multiply 3 by 7,040

Which is 21,120

Answer: 21,120

Hope this helps!

4 0
3 years ago
Standards of right and wrong are known as ethics. <br> a. True<br> b. False
allsm [11]
 true is the answer to your problem
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A dinner at a restaurant was advertised at $60 plus 18% tax. The TOTAL bill for this dinner was??​
Arlecino [84]

Answer: $70.80

Step-by-step explanation:

60*0.18

10.8

60+10.8

$70.80

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The attraction or repulsion of two objects is called blank force what is the blank
Crazy boy [7]
I believe it would be magnetism.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • 4 martians, 3 plutonians and 5 jupiterians are to be seated in a row at an interplanetary conference. How many seating arrangeme
    10·1 answer
  • What is the rotational symmetry ???<br><br> 2, 6, 12 or infinite?
    11·2 answers
  • I need help it’s a quiz
    15·1 answer
  • Yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the neares
    14·1 answer
  • Adam wanted to play his video games. His mother told him that he needed to finish his homework, clean out the dishwasher, and cl
    12·1 answer
  • A car travelling at 30 km/h takes 6/5 hours to travel a certain distance. How many minutes less will the car take to cover the s
    5·1 answer
  • Solve pls brainliest
    12·1 answer
  • PLEASE HELP ME ASAP!!!! :(<br> what are the three blanks??<br><br> tysmmmmm
    8·2 answers
  • Write an equation of a line that is perpendicular to y = 2/3 x + 8 and has a y-intercept of
    10·1 answer
  • Amira’s karate class last one hour and 15 minutes and it is over at 5 PM what time does Amira’s karate class start
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!