1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
AlexFokin
[52]
3 years ago
6
Solve the equation for b. b + 34 - 34 = 130- does not equal 130.
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
aalyn
[17]
3 years ago
7
0
Answer:
b+34-34=130
b+0=130
b=130-0
b=130
Send
You might be interested in
The fourth and fifth grade classes at James Madison Elementary School are going on a field trip. There are 87 students in fourth
Anna11 [10]
Answer:
about 7
Step-by-step explanation:
6
0
3 years ago
The graph below illustrates the time students took to complete a test when all students were allowed to finish. The distribution
Greeley [361]
The answer for this question is 15%
7
0
3 years ago
16x+9=9y-2x Solve for y
Novay_Z [31]
Y=2x+1... I hope this helps love! :)
8
0
3 years ago
Find the magnitude of 6+2i
Svetradugi [14.3K]
For complex number, the magnitude is pretty straight forward:
sqrt(6^2 + 2^2) = sqrt(40)
For any a + bi, the magnitude will be sqrt(a^2 + b^2)
4
0
3 years ago
50 POINTS! , PLEASE HELP ME MATH PEOPLE.
In-s [12.5K]
Answer:
Step-by-step explanation:
Rank b
5
0
3 years ago
Other questions:
5/6=h/16 how do u solve this
10
·
2 answers
Can anyone please explain this to me??
13
·
1 answer
Nancy spent $44.59 on 5.25 quarts of olive oil. What is the cost of one quart of olive oil? Round to the nearest cent.
6
·
2 answers
The mode is the value of the data point that appears the most often. What is the mode?
12
·
1 answer
are y=2/3x-3 y=-3/2x+2 perpendicular? I know they intersect but i need to know if they’re perpendicular to each other. Please he
5
·
2 answers
Mrs.Lewis bought 100 yards of ribbon.She used some of the ribbon to decorate dresses .Now she has 67 yards of ribbon remaining.
9
·
1 answer
Ms. Clandestine is planning to take her study group on a field trip to an amusement park. The regular cost is $25 per person. Th
11
·
1 answer
Abdul deposited $460 into a savings account that has a simple interest rate of 3.5%. Isaac deposited $550 into a savings account
10
·
1 answer
A projectile is fired into the air with an initial vertical velocity of 160 ft/sec from ground level. How many seconds later doe
9
·
1 answer
A train travels 220 km in 4 hours. How far will it travel in 9 hours?
11
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!