1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
babunello [35]
2 years ago
8

Factor each polynomial: 9x-6

Mathematics
1 answer:
mixas84 [53]2 years ago
6 0

Answer:

3(3x−2)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find the product please i need it ?
Ipatiy [6.2K]

Answer:a2=5 , a1=1 , a0=3, a5=2 , a4=5 , a3=2 , a6=0 , a10=5 , a9=3 , a8=8 , a7=2

Step-by-step explanation:

63 x 45=2835

5 0
2 years ago
Notebooks cost $1.39 each. What are the possible numbers of notebooks that can be purchased with $10
murzikaleks [220]

Answer:

7

Step-by-step explanation:

HOPE THIS HELPS

PLZ MARK BRAINLIEST

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the solution to the inequality 5.25 – b ≥ 6.5?
natita [175]

- b \geqslant 6.5 - 5.25 \\

b \leqslant 1.25

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Tonya wants to estimate what proportion of the students in her dormitory like the dorm food. She interviews a simple random samp
Oxana [17]

Answer:

Step-by-step explanation:

The solution of the problem has been solved on paper and attached in the attachment section. Kindly refer to that and feel free to ask any doubt.

5 0
2 years ago
Soledad has a storage box. The box is 6 1/2 inches long, 4 3/4 inches wide and 7 inches tall. She wants to run a border around t
velikii [3]
I have the same question too so I need help on it
3 0
3 years ago
Other questions:
  • 120 personas con bronquitis y fumadores, 15 con bronquitis y no fuman, 42 sanos y fumadores, 65 sanos y no fumadores. Si se elig
    12·1 answer
  • Is 5 feet greater than 60 inches
    13·2 answers
  • What is 90 divided by .36
    6·1 answer
  • Food a baker sells bread for $3 a loaf and rolls for $1 each. the baker needs to sell $24 worth of baked goods by the end of the
    7·1 answer
  • Amelia earned $60 for 5 hours of work. What is the unit rate of Amelia's earnings in dollars per hour?
    12·2 answers
  • Write an equation of a line that goes.through point (0,1) and has.a.slope of 0
    13·1 answer
  • Rachel can make 3 bracelets in an hour. Oliver can make only 2 bracelets in an hour, but he already has completed 5 bracelets. E
    8·2 answers
  • The company makes a profit of 15% on every faucet sold. What is the profit on one shower faucet?
    12·1 answer
  • Which of the following statements is true?
    8·2 answers
  • Guys help me pls help me
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!