1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Zigmanuir [339]
2 years ago
5

PLSSS HELP IM CRYINGGGGGGg

Mathematics
2 answers:
Gre4nikov [31]2 years ago
8 0

Answer:

62.5

Step-by-step explanation:

750 dollars divided by 12 months is 62.5

Mkey [24]2 years ago
3 0

Answer:

62.5

Step-by-step explanation:

There is 12 months in a year.. Ty would save $<u>62.5</u> per moth

750/12=62.5/62.50

You might be interested in
Use the discriminant to find all values of b for which the question has one real solution.
Arada [10]
Use the formula 0 = b^2-4ac

0 = -b^2-4(2)(-9)

0 = -b^2+72

b^2 = 72

b = square root of 72

b = 2 real numbers
4 0
3 years ago
School started at 8:05 a.m. and ended at 2:40 p.m. The work below shows Erica’s calculation of the length of the school day.
lisabon 2012 [21]
6 hours and 5 minut3s or so
8 0
2 years ago
Help!!!<br> What is the equation of of the line that represents your initial climb?
Juliette [100K]

Answer:

y = 3x

Step-by-step explanation:

The exact equation for the climb would be y = (x-3)^2 + 9, however, a rough line that represents the climb is y = 3x.

Find the slope between (0, 0) and (3, 9) and we get m = 3. Plug it into y-int form and you get the line.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Helpppp please!!!!!!
ivolga24 [154]

Answer:

5/2

Step-by-step explanation:

tan&= 2/5(p/b)

here,

p=2,b=5

cot&=b/p

=5/2

4 0
2 years ago
Pira drives 825 miles to California. The trip takes him 17 hours. He uses 38 gallons of gas on the trip, which costs him $125. F
Lunna [17]

Speed = Distance /  time:

Speed = 825 miles / 17 hours

Speed = 48.529 miles per hour. (Round the answer as needed).


Gas mileage = miles traveled  / gallons used

Gas mileage = 825 miles / 38 gallons = 21.71 miles per gallon (Round answer as needed).


Unit rate of gas = Total money spend /  gallons bought:

Unit rate of gas = $125 / 38 gallons = $3.289 per gallon.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which symbol makes this statement true?<br><br> 7.1 _____ -7.1<br><br> &gt;<br> &lt;<br> =
    9·1 answer
  • The volume of dry goods like apple or peaches can be measured using bushels, pecks and quarts. A bushel contains 4 pecks and a p
    12·1 answer
  • Can some one please help me !!!!Indicate the method you would use to prove the two 's . If no method applies, enter "none".HL
    7·1 answer
  • The first day of the food drive missed easily for cans of beans 7 boxes of noodles and for cans of soup. Find the ratio of cans
    5·1 answer
  • For what values of p is the value of the binomial 1.5p−1 smaller than the value of the binomial 1+1.1p by 4?
    15·1 answer
  • Write 2.789 in word form
    13·2 answers
  • 24) sin x = 1/3<br> Find cos x.
    9·2 answers
  • Assignme 3.5.PS-16 : Question Help A shoe store uses a 50% markup for all of the shoes it sells. What would be the selling price
    5·1 answer
  • (a) Write an equation that could be used to answer the question above.
    12·1 answer
  • Please help me it's due tomorrow and I somehow can't understand.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!