1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tasya [4]
3 years ago
14

Help me please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mathematics
2 answers:
strojnjashka [21]3 years ago
8 0

Answer:

  1. 21 , 39
  2. 13 , 31
  3. 49 , 80
  4. 248 , 498
  5. 113 , 225
monitta3 years ago
4 0

Answer:

Answer attached

Step-by-step explanation:

You might be interested in
How many times does 63 go into 100,000
LiRa [457]
100,000/63 = 1587.3

63 goes into 100,000 approximately 1587 times

hope this helps
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Warren just found his old journal in a drawer and has decided to start making 1 journal entry every day. There were already 8 en
xenn [34]
Since x is the days And y is the entries And there are 8entries already the equation should be y=x+8
5 0
2 years ago
I didnt mean to click on the 31.50 but what is the answer ?
Genrish500 [490]

Answer:

D. $67.50

Step-by-step explanation:

A ticket costs $5.25, a drink costs $2.00, and a popcorn costs 4.00. Each person in the group buys all of these. So we know that each person is paying:

4.00 + 2.00 + 5.25 = 11.25

Since there are 6 people in the group we can multiply that by 6:

11.25 * 6 = 67.50

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
A customer owes $33.63 in transaction fees and he/she gives you $40.00. how much change should the customer receive back?
Nataliya [291]
The customer should receive $6.37 back
3 0
3 years ago
the smiths are planning to complete a 1890 mile trip in 3 days. if they drive 596 miles the first day and 612 miles the second d
Bingel [31]
They must travel 682 miles because 596+612=1,208 and 1,890-1,208=682
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Jacob needs 48 ounces of tomatoes for the spaghetti sauce. He is choosing between the two brands shown. Explain how Jacob can de
    13·2 answers
  • 5[x-(4x-5)]=3-8x <br> Solving for x
    15·1 answer
  • Camille bought 3 pounds of nuts for $10.35 what is the unit price per pound
    8·1 answer
  • Josie has 20 meters of cloth. She needs to make long-sleeved blouses with that cloth. If one long-sleeved blouse requires 2.5 me
    14·2 answers
  • Z1 = 3 + 2i and z2 = -5 -3i
    10·1 answer
  • Darren cut a lemon pie into 8 equal slices. His friends ate some of the pie and now 5/8 is left . Darren wants to pur each slice
    14·2 answers
  • Which two whole numbers does 7 1/2 lie between
    10·2 answers
  • A rectangular prism has a length of 8 inches a width of 5 inches, and a height of 2 inches. What is the
    7·1 answer
  • Please Help! Don't mind horrible drawing ;)​
    6·1 answer
  • PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST: find the parabola y=x^2+7x+35/4
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!