9514 1404 393
Explanation:
Your different answers came about as a result of an error you made in the Pythagorean theorem calculation.
√(100 +100) = √200 = 14.142 . . . . same as vector calculation
I believe it would be negative 9 because your subtracting by twelve again. I hope that helped
Answer:
for brand x for 1 fluid ounces
for brand y
0,75-0,65=0,1
Brand x costs $0,1 less
Step-by-step explanation:
1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute
4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.
the answer would be 3 I believe