Xavier buys a two-quart bottle of juice for $5.12. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?
2 answers:
Answer:
Q1. $2.56
Q2. 2 fluid ounces
Step-by-step explanation:
Q1. $5.12÷2=$2.56
Q2. 2 fluid ounces (inferred from qn)
Answer:
2.56
Step-by-step explanation:
2 divided by 512
2 lol
You might be interested in
Number 21 is the first answer a.) 8
Jamal and Steve finished the same amount of homework because 5/6 is the same as 10/12
Answer:
3:7
Step-by-step explanation:
18/6(largest factor)=3
42/6(largest factor)=7
Answer:

Step-by-step explanation: