1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marianna [84]
2 years ago
5

Which improper fraction is equivalent to 17.8? 89/10 93/10 89/5

Mathematics
2 answers:
Alchen [17]2 years ago
5 0

Answer:

17.8.

Step-by-step explanation:

89/5

= 17 4/5

= 17.8.

dedylja [7]2 years ago
4 0

Answer:

89/5

Step-by-step explanation:

17.8

To make this a faction

178/10

Divide by 2 on top and bottom

89/5

You might be interested in
Are the ratios 1:3 and 2:4 equivalent
larisa [96]

Answer:

no

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
0.0097 mg = _____ g
Svetradugi [14.3K]
 I believe the answer is 9.7e-6
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The average speed of a train that travels x in 3/4 hour
creativ13 [48]

-------
Ans: (x/(3/4)) mph = (4x/3)mph = (4/3)x mph
------------------------
5 0
2 years ago
Find the area of the figure. I will make you a brainllest:)
dusya [7]

Answer:

70

Step-by-step explanation:

A=a+b

2h=8+12

2·7=70

6 0
2 years ago
Help ASAP (7th Grade math) (Use graph for 6-7)
Aleks04 [339]
Its is C 8 because 8 plus 8 is 16 so you want to keep doing 8 until you find 36
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Add: 3/8 + 1/8 + 2/8
    12·1 answer
  • A ​$210 suit is marked down by 10​%. Find the sale price.
    14·2 answers
  • A house was valued at 398,000.over several the house increased by 0.08
    8·1 answer
  • Each week, Rosario drives to an ice-skating rink that is 60 miles away. The round-trip takes 2.75 hours. If he averages 55 miles
    13·1 answer
  • Video game $35.99 and sales tax 6.75
    9·2 answers
  • Pls help <br> Thank you for your cooperation &lt;3
    5·2 answers
  • A package of 6 pairs of insulated socks cost $85.20 what is the unit price of thepairs of socks
    9·1 answer
  • A 3-gallon bottle of fabric softener costs $33.24. What is the price per quart?
    5·1 answer
  • Write a polynomial of least degree in standard form that has real coefficient, a leading coefficient of 1 and zeros at 1,-2, and
    15·1 answer
  • How do you find the value of x
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!