Answer:
$0.88 per pound
Step-by-step explanation:
you want to divide the 3/4 pounds by 3, and when you do that, you also have to divide the 66 cents by 3 as well, then multiply the 1/4 you get from dividing 3/4 by 3, and multiply it by 4 to get 1 pound, but when you do that, you have to do the same thing with the 22 cents you get from dividing 66 cents by 3, which will give you 88 cents per pound
Answer:
The answer is 120 sq. ft.
The answer to the question you are looking for is right in front of u
height of mt.= 4000meters
hope it helps...!!!