1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nady [450]
3 years ago
15

Can anyone help me pleassseeee!

Mathematics
1 answer:
Xelga [282]3 years ago
3 0

Answer:

baba booey

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Jayne stopped to get gas before going on a road trip. The tank already had 4 gallons of gas in it. Which best describes why the
Musya8 [376]

the tank holds 4 gallons


3 0
3 years ago
Read 2 more answers
In ΔABC, if m∠CAD = 29°, the m∠DAB is......
daser333 [38]

Answer:125

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Please answer the two questions on the photo
SIZIF [17.4K]

Answer:

a) 7 tiles

b)4 1/3 tiles*

Step-by-step explanation:

*you would need 5 tiles if the answer isn't supposed to be a fraction. 4 1/3 is the exact amount but if they are asking for whole tiles you need to put 5. since they didn't actually specifiy that i don't think you have to worry about it. i would go with 4 1/3 tiles

3 0
3 years ago
A package of 6 pairs of socks cost $35.34 what is the unit price for the pairs of socks
goldenfox [79]
To find the unit price we need to divide the amount of money the item cost by the amount of items we have. Lets do it:-

35.34 ÷ 6 = <span>5.89
1 pair of socks cost $5.89.

CHECK OUR WORK:-

5.89 </span>× 6 = <span>35.34.
We were RIGHT!!

So, 1 pair of socks costs $5.89.

Hope I helped ya!! </span>
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Complete the table to show the actual distance of the paths,in miles
valkas [14]

Answer:

A=4

B=3.5

C=4.5

Step-by-step explanation:

count the squares divide by 4

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Mrs. Travis wants to have a clown deliver balloons to her secretary's office. Clowns R Fun charges $ 1.25 per balloon and $ 6 de
    7·1 answer
  • a bag of 28 tulip cointains 11 red tulip, 8yellow tulip buibs and 9purple tulip bulbs. Suppose two are randomly selected . What
    7·1 answer
  • Which of the following is equivalent to 5/13^3
    5·1 answer
  • A necklace that is originally 24.50 is on sale for 20% off.what is the sale price of the necklace?
    9·2 answers
  • Find the Value of X (angles)
    13·2 answers
  • A car drives 50 miles in 40 minutes. how many miles does the car travel per minute
    11·1 answer
  • Can someone please check if this is correct?
    7·1 answer
  • Which of the following is closest to? 35/42
    14·1 answer
  • Please Help!
    12·1 answer
  • 3. Two of the vertices of an equilateral triangle are (0, -a)
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!